Voor het ontwerp van deze filterinstallaties was het noodzakelijk rekening te houden met de explosiegevoeligheid van de het product. De filterinstallaties dienen dan ook voorzien te worden van explosie ontlastapparatuur e.e.a. volgens de ATEX 114 richtlijn 2014/34/EU.
In verband dat het filter voedingsmiddelen geschikt moest zijn, hebben we een filter geleverd die hier ook voor toepasbaar is. Alle productcontactdelen in RVS 304.
De installatie heeft een geïntegreerde voorafscheidingskamer, dit heeft als doel om de opwaartse luchtstroom zo laag als mogelijk te houden en voordat de luchtstroom het filter bereikt een scheiding teweeg te brengen.
De installatie is voorzien van explosie ontlasting in de achterzijde van het filter. Dit betekent dat de installatie langs een gevel geplaatst is waar vervolgens een explosie ontlastkanaal in geïnstalleerd is.
De stofafvoer is voorzien van een roterende afvoersluis met de mogelijkheid voor het plaatsen van 1 m³ big-bag.
Persluchtgereinigd doekenfilter
Merk | Eurofilter |
Type | EFK 1/2/24/15 H – ATEX |
ATEX Zonering | Inwendig zone 20 / uitwendig zone 22 |
Filteroppervlak | 36 m² / 24 stuks enveloppen, elk 1,5 m² |
Filtermedium | SMP-TEX, Oleo-hydro, Antistatisch – BIA-M |
Filterreiniging | Middels perslucht 2,2 Bar |
Luchttank | Aluminium v.v. 12 stuks geïntegreerde membranen |
Persluchtverbruik | Circa 2 m³/uur bij 24 sec. interval |
Materiaal filterhuis | RVS 304 |